SECUNORM SMARTCUT
• Made of plastic • 12 mm cutting depth • Automatic blade retraction • High work safety • Incl. double-sided slider • Ideal for up to 2-ply cardboard and much more
Did you like this product? Add to favorites now and follow the product.

(+381) 11 423 0 538 Start Live Call
Description
Make one cut with this safety knife and you’ll know immediately why it’s called a SMART cut. Its light and compact shape is SMART. The fact that it is suitable for almost all types of cutting material is SMART. Automatic blade retraction in such a small housing is SMART. Its immense popularity as an attractive promotional knife definitely proves its SMARTness.
Order number: 110000.02
GTIN: 4002632916571
Packaging unit: 1 in single unit box (20 knives in multipack)
Measurements: (L x W x H)110 x 12.5 x 25 mm
Weight product: 17.2 g
Cutting depth: 11.6 mm
Basic material: Plastic
Additional information
| Brand | Martor |
|---|
Recently Viewed Products
Conic Corner Bumper
| Brand | Ergomat |
|---|---|
| Colour | Black, Red, White, Yellow |
| Dimensions | 36mm x 40mm |
| Length | 1.2 m |
Ergomat Nitro
| Brand | Ergomat |
|---|---|
| Colour | Black |
| Length | From 60cm to 900cm |
| Width | 120cm, 60cm, 90cm |










Reviews
There are no reviews yet.