Insert sheets 100x38mm
Micro-perforated, A4 insert sheets for computer labelling. Simple design with free DURAPRINT® software.
Did you like this product? Add to favorites now and follow the product.

(+381) 11 423 0 538 Start Live Call
Description
Micro-perforated, A4 insert sheets for computer labelling. Simple design with free DURAPRINT® software.
• Micro-perforated insert sheets in A4 format
• For professional printing of logistical pockets
• Suitable for copiers and laser and inkjet printers
• Easy labelling with free DURAPRINT® software with database function at www.duraprint.de
• 240 badges measuring 100 x 38 mm (W x H)
Additional information
| Brand | Durable |
|---|---|
| Colour | White |
Recently Viewed Products
Ergomat Complete Bubble
| Brand | Ergomat |
|---|---|
| Colour | Charcoal Grey |
| Length | From 60cm to 900cm |
| Width | 120cm, 60cm, 90cm |
Circle I-Beam Protector
| Brand | Ergomat |
|---|---|
| Colour | Black, Red, White, Yellow |
| Dimensions | 40mm x 40mm |
| Length | 1.2 m |
Ergomat Nitro
| Brand | Ergomat |
|---|---|
| Colour | Black |
| Length | From 60cm to 900cm |
| Width | 120cm, 60cm, 90cm |









Reviews
There are no reviews yet.